Tahiri ka përgjuar ambasada, institucione e të burgosur “VIP”, me pajisje të maskuara si matës lagështie

Tahiri ka përgjuar ambasada, institucione e të burgosur “VIP”, me pajisje të maskuara si matës lagështie

Një fakt skandaloz ka dalë për herë të parë, gjatë Komisionit Hetimor për përgjimet kur po pyetje drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako;

Policia ka përgjuar ambasada të rëndësishme, institucione shtetërore dhe të burgosur “VIP”, nëpërmjet maskimit të një aparature përgjimi me atë të një tjetre, që është deklaruar si për matjen e lagështirës dhe regjistrimin e cilësisë së ajrit.

Ky fakt ka dalë nga pyetja e kryetarit të komisionit Flamur Noka, i cili ka treguar edhe një rast kur punonjësi i policisë Ention Xhelili, ka hyrë me makinën e tij dhe me pajisjen “mjedisore” në burgun 312.

Gjithçka është e protokolluar nga punonjësit e burgut, por drejtori i përgjithshëm Çako, nuk ka preferuar të përgjigjet për këtë çështje, duke deklaruar se bëhet fjalë për informacion të klasifikuar, i cili është në dorë të prokurorisë.

Pra Çako nuk e ka mohuar këtë fakt skandaloz, i cili i jep një dimension tjetër, skandalit të përgjimeve të organizuar nga ministri Tahiri.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s