Putin: Kush sulmon serbët ka sulmuar Rusinë

untitled-1

  • Putin: Kush sulmon serbët ka sulmuar edhe Rusinë.
  • Qëndrimi i liderit rus, i është përcjell edhe Shqipërisë dhe Kroacisë.  
  • Lavrov, ka deklaruar se forcat kosovare nuk duhet të jenë të pranishëm në veri të Kosovës.

Presidenti Rus, Vladimir Putin ka deklaruar se ai që planifikon të sulmoj Serbinë duhet të dijë se kështu ka sulmuar edhe Rusinë.

Kjo është porosia të cilën, sipas Pravda’s, presidenti rus Vladimir Putin i dërgoi autoriteteve serbe pas problemit me tren në veri të Kosovës.

Porosinë e Putinit, kryeministrit serb Vuçiç, ia ka përcjell shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov. Qëndrimi i liderit rus, i është përcjell edhe Shqipërisë dhe Kroacisë.
 Rezultate imazhesh për Sergej Lavrov

Në mënyrë indirekte, Lavrov, ka deklaruar se forcat kosovare nuk duhet të jenë të pranishëm në veri të Kosovës.

Tensioni në Ballkan po rritet në mënyrë drastike dhe kjo nuk është aspak mirë. Shpresoj se të gjithë do të kuptojnë se nuk duhet të lejohet konflikti i armatosur, ka deklaruar Lavrov.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s