“Veliera”, gjobitet firma që ndoti bregdetin

Gjobitet firma që po ndërton “Velieren”; Ndoti bregdetin me hedhje dherash dhe inertesh; Asnjë qëndrim nga bashkia Durrës; IKU reagon pas denoncimit të faqes Raporto Ndotjen Mjedisore. Firma private që po kryen punimet për ndërtimin e sheshit “Veliera” në Durrës, është gjobitur muajin e kaluar nga Inspektoriati Kombëtar i Ujërave (IKU). Masa administrative është marrë…

KE, plan për arrestime “VIP” në Shqipëri

Drejtori i Komisionit Evropian për Zgjerimin, Christian Danielson, ka zbardhur dje planin për arrestimin e zyrtarëve të lartë në Shqipëri. Në një aktivitet në Universitetin e Tiranës, ai e vuri theksin tek pastrimi i gjyqësorit dhe luftën kundër zyrtarëve të korruptuar, për të cilën Shqipëria ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Austrinë.

E vërteta tronditëse e landfillit të Sharrës, si punojnë fëmijë në të zezë dhe si u vra 17-vjeçari nga fadroma (VIDEO)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj akuzohet se ka ushtruar presion për pushimin nga puna të Alida Totës, drejtoreshës së informacionit në televizionin A1News. Ky televizion kishte pregatitur një kronikë me material investigues që implikonte Veliajn në një skemë korruptive dhe antiligjore në landfillin e Sharrës, ku disa ditë më parë humbi jetën një…

LAMTUMIRË PS/ Hafizi dhe Blushi me parti të re

Duket se orët e Ben Blushit dhe Mimoza Hafizit në Partinë socialiste kanë përfunduar dhe janë duke profiluar me qytetarët një parti të re, e cila bazohet tek nevoja ëpr shtet të së drejtës dhe larg interesave direkte. Në një intervistë për Ora News, deputetja Hafizi thotë se ka edhe deputetë të tjere brenda dhe…