Debati/ Fevziu pyet Bushatin për konfliktin me Frangajn

Të shtunën në mesditë pronari i TV Klan, Aleksandër Frangaj dha një intervistë për portalin Opinion.al, ku ai tentoi të jepte arsyet e tij se përse ai po ndërtonte në bregdet, në zonën e Laguna Blu dhe se pse ai po kritikohej nga disa media për këtë (intervista e plotë tek Lapsi.al). Por krahas shpalosjes…

“Q…robt”, Sandër!

Nga Mero Baze Pas tërheqjes së një prej investitorëve tek projekti i zaptimit të hapësirave sportive tek “Laguna Blu”, gjithçka është në dorë të kryeministrit Edi Rama dhe organeve të hetimit, për të lejuar të vazhdohet më tej apo jo. Leje për ndërtim nuk ekziston, pasi leja e dhënë nga Komuna Golem ka skaduar në…

Përse Berisha e lëshoi Frangajn ?

Nga Mero Baze Partia Demokratike ka bërë një gjest që ka gjetur të papërgatitur palët në konfliktin e “Lagunës Blu”. Kur Aleksandër Frangaj mendonte se kishte rregulluar gjithçka me Edi Ramën dhe askush nuk do të guxonte ta prekte, Partia Demokratike nxorri në një deklaratë të shkurtër për shtyp, Gent Strazimirin dhe dënoi atë që…