Durrës, goditet banda e shpërndarësve të heroinës

Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit, pas një hetimi 3- mujor me metoda speciale, kanë bërë të mundur goditjen e një grupi, i cili shpërndante lëndë narkotike heroinë në zona të ndryshme të qytetit të Durrësit, duke bërë arrestimin në flagrancë të 4 shtetasve, konkretisht:

Policia liron 8 studentët që qëlluan kryeministrin Rama (video)

Pas gati 8 orësh të mbajtur në ambientet e policisë, janë liruar 8 studentët që u ndaluan pasi akuzohen se qëlluam me vezë kryeministrin Rama. Ata thanë se kanë dhënë dëshmitë e tyre dhe se procedimi ndaj tyre do të zhvillohet në gjendje të lirë. Para medieve studentët thanë se në ambientet e policisë nuk…

Tentoi të fuste drogë në burg, ndalohet një grua në Durrës

Policia e Durrësit ka ndaluar sot një grua e cila tentoi të fuste drogë në burg. Sipas të dhënave nga Drejtoria e Burgjeve, rreth orës 10:00 të ditës së sotme,  gjatë kontrollit rutinë të ushtruar nga forcat e sigurisë në Institucionin e Ekzekutimit te Vendimeve Penale Durrës, është bërë i mundur ndalimi i shtetases B.D.,…