Të fshehtat e darkës së fundit Rama-Meta

Një pyetje gëlon prej ditësh: çfarë urgjence i shtyu Metën dhe Ramën në darkonin së bashku në natën e vigjiljes së 21 janarit? Tashmë për darkën që u shtrua në restorantin e botuesit të “Panorama”, Irfan Hysenbelliu, janë bërë shumë hipoteza, por Laps.al ka arritur të depërtojë në disa nga të fshehtat e saj. Të…

Meta: Unë kryeministër, Berisha president

Mbledhja e pak ditëve më parë e kryesisë së LSI, e cila u zhvillua me dyer të mbyllura, ka qenë një furtunë e vërtetë kundër kryeministrit Edi Rama. Vetë kryetari Ilir Meta, një ditë pas kthimit nga Berlini, ka thënë hapur se ishte i gatshëm të dilte nga koalicioni me PS. Në mbledhje kanë folur…