Takimi i Bashës/A ka burra ta djegin Edi Ramën?

Takimi i Lulzim Bashës në qytetin e Durrësit është përshkruar këtë të shtunë nga tone të nxehta dhje thirrje ekstreme. I pari ka qenë vetë Basha që u ka kumtuar tregëtarëve të qytetit bregdetar se nëse Vangjush Dako nuk ul taksat këshilltarët e PD-së do ta bëjnë “tym dhe flakë” Këshillin Bashkiak.

Bomba e LSI/ Sulmon Edi Ramën nëpërmjet Bashës

Me një mesazh indirekt, por shumë të fortë, LSI i ka rënë sot Lulzim Bashës për të goditur në mënyrë befasuese kryeministrin Edi Rama. Pak minuta pasi kryetari i PD, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat ku akuzoi dyshen Rama- Meta për implikim dirket në aferën e CEZ, Ilir Meta ka nxjerrë të…

Basha kërkon dorëheqjen e Metës

Në Shqipëri kryetari i opozitës Lulzim Basha kërkoi sot dorëheqjen e kryetarit të parlamentit Ilir Meta dhe nisjen e hetimeve ndaj tij pas publikimit në media të dyshimeve se ai mund të jetë përfshirë në një aferë ryshfeti në vitin 2010.

Basha në Durrës: Largohu Gjush, ka ardhur koha të ikësh

DURRËS- Kryedemokrati, Lulzim Basha, ka marrë pjesë sot në një takim me banorët e qytetit të Durrësit, ku shoqërohej nga kandidatja për Bashkinë e qytetit, Grida Duma. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se pas bisedimit me banorët dhe shitësit, konstatoi se në Durrës ka rënë  fuqia blerëse, të ardhurat,  konsumi dhe qeveria nuk ka…