Durrës, goditet banda e shpërndarësve të heroinës

Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit, pas një hetimi 3- mujor me metoda speciale, kanë bërë të mundur goditjen e një grupi, i cili shpërndante lëndë narkotike heroinë në zona të ndryshme të qytetit të Durrësit, duke bërë arrestimin në flagrancë të 4 shtetasve, konkretisht:

Sekuestrohet arsenal armësh dhe drogë në Durrës, 3 në pranga

Lëndë narkotike, armë dhe municione, janë sekuestruar nga policia e Durrësit në bagazhin e një automjeti dhe nga një kontrollë banese, si dhe janë prangosur tre persona. Specialistët e Sektorit për Narkotikët pranë Drejtorisë së Policisë së Qarkut Durrës në bashkëpunim me policinë e Krujës, finalizuan me sukses operacionin e përbashkët duke çuar në pranga…

Marrëdhënie seksuale me 5-vjeçaren, arrestohet 14-vjeçari në Durrës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Durrës, ku një 5-vjeçare është “dhunuar” seksualisht nga një 14-vjeçar. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale R.K.14 vjeç, banues në Durrës, pasi ai ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën A.X., 5 vjeçe, banuese po në Durrës.