Qesharake/ Polici në Durrës i kërkon patentën pasagjerit (VIDEO)

Një video qesharake është filmuar në Durrës, ku tregohet se si një efektiv i policisë së shtetit ndalon një makinë me dy qytetarë dhe pasi kontrollon dokumentat e makinës dhe të shoferit, befas i kërkon patentën edhe pasagjerit. Të dy qytetarët hasin shumë vështirësi për ti mbushur mendjen policit se patentën është e detyrueshme ta…

Një ish-oficer policie në kërkim për vrasjen e Gaz Çollakut

Pas arrestimit të Denis Shtrazës në Rinas, në tentativë për të iku jashtë vendit, Krimet e Rënda kanë lëshuar edhe një urdhër-arresti për një ish-oficer policie. Ervin Dalipaj është shpallur në kërkim pas lëshimit të urdhër-arrestimit të gjykatës. Burimet thanë se Dalipaj dyshohet se është pjesë e personave që morën peng Gaz Çollakun, i cili…