Një pakt Rama Basha kundër Metës?

Ilir Meta ka hedhur këtë fundjavë në publik, një teori konspirative që qarkullon prej kohësh në korridoret e LSI-së: ekzistencën e një plani Rama- Basha, për të goditur kryetarin e Kuvendit dhe mundësisht edhe ish kryeministrin Berisha. Nga panairi i produkteve bio në Skrapar, Meta ngriti pikëpyetjen se si është e mundur që opozita sulmon atë…

Rama merr në mbrojtje Elvis Roshin e Artur Bushin

Në një kohë kur po flitet gjithnjë e më shumë se fatin e Arben Ndokës do ta kenë edhe disa kryetarë bashkish të Partisë Socialiste, të akuzuar nga opozita si persona me të shkuar kriminale, kryeministri Edi Rama i mori në mbrojtje dy më të përfolurit. Artur Bushi i Krujës dhe Elvis Roshi i Kavajës…

Rama peng apo pjesë e krimit?

Nga Fatos Lubonja Në kontekstin e fushatës për pastrimin e Parlamentit nga figura të krimit, mediat shqiptare, por edhe ato të huaja, kur analizojnë raportet e shtetit tonë me krimin, më specifikisht të qeverisë dhe Kryeministrit Rama, i referohen një opinioni të përhapur që përdor shpesh fjalën “peng”.