Drama e Shqipërisë në “Huffington Post”

“Drama e Shqipërisë”- ky është artikulli i publikuar sot në “Huffington Post”. Shkrimi mban për autor Jaime Pozuelo-Monfort, i cili pas një udhëtimi në Shqipëri bën një analizë mbi gjendjen aktuale në vend, ku ndër të tjera thotë se sistemi ka dështuar. Monfort ka pasur takime me një sërë politikanësh, ambasadorësh, gazetarë dhe njerëz të…

Mediat greke: Shqipëria mund të bëjë atë që bëri Greqia më 2004

Të gjitha mediat ndërkombëtare po i mëshojnë shumë arritjes historike që Shqipëria bëri gjatë eliminatoreve “Euro 2016”, teksa është kualifikuar për në fazën finale. Edhe gazeta greke“gazzetta.gr” i ka kushtuar një shkrim Kombëtares shqiptare. “Tirana është zgjuar e dehur të dielën. Shqipëria për herë të parë është kualifikuar për fazën finale të një eventi të…

HISTORIKE! Shqipëria në EURO 2016; fitojmë 0-3 në Armeni

11 Tetor 2015, kjo është data historike për futbollin shqiptar. Kombëtarja fiton 0-3 në Armeni dhe siguron një biletë për EURO 2016. Triumf më se i merituar për kuqezinjtë në Jerevan, duke marrë një rezultat të pastër ndaj vendasve, të cilët luftuan por ishin të pafuqishëm ndaj lojtarëve tanë që në këtë 90 minutësh dhanë…