Prapaskenat/ Si kërkoi Rama ta privatizojë fitoren e kombëtares

Teksa avioni i linjës Montenegro Airlines që po sillte futbollistët e Kombëtares në atdhe,  po kërkonte të bënte një ulje të butë mbi pistën e Rinasit, për shkak të turbulencave, një anëtar i ekuipazhit i komunikoi drejtuesve të federatës se nga kulla e kontrollit ishte kërkuar që të bëhej ulje sa më e shpejtë. Pilotët…

Mediat greke: Shqipëria mund të bëjë atë që bëri Greqia më 2004

Të gjitha mediat ndërkombëtare po i mëshojnë shumë arritjes historike që Shqipëria bëri gjatë eliminatoreve “Euro 2016”, teksa është kualifikuar për në fazën finale. Edhe gazeta greke“gazzetta.gr” i ka kushtuar një shkrim Kombëtares shqiptare. “Tirana është zgjuar e dehur të dielën. Shqipëria për herë të parë është kualifikuar për fazën finale të një eventi të…

FSHF mashtroi me biletat e Shqipëri-Serbi

Më 8 tetor në “Elbasan Arena” do të luhet një ndeshje ku çdo shqiptar do të donte të kishte pak centimetra hapësirë në stadium, qoftë edhe pa pasur një vend të plotë për t’u ulur. Kudo dhe kurdo gjatë kësaj periudhe flitet për këtë ndeshje, por temë e ditës është pamundësia e sportdashësve për të…

E pabesueshme, por e vërtetë

Celta Vigo e mposhti Barcelonën me tre e më tepër gola dallim për herë të parë nga 1 dhjetori i vitit 1957. Për herë të parë pas plot 58 vjetësh, Celta Vigo e mposhti Barcelonën me tre ose më tepër gola dallim në kuadër të La Ligës.