DETAJET/ Si u arrestua ish-ministri Spiro Ksera

Ndalimi nga policia i ish-ministrit Spiro Ksera është bërë në Dervician, një nga fshatrat e minoritetit grek të Gjirokastrës. Ai ka qenë duke marrë pjesë në një aktivitet me banorët e fshatit në një lokal të tij. Kanë qenë disa makina të policisë së Gjiroksatrës që kanë shkuar aty për ndalimin e ish-ministrit dhe ish-prefektit…

Arrestohet në Tiranë krahu i djathtë i Gjin Nikës

Policia e Tiranës njoftoi mbrëmjen e së premtes se në zonën e Unazës së Re në Tiranë pranë një lokali është bëre e mundur nga ana e Forces Posacme “Shqiponja” kapja e një personi në kerkim me rrezikshmëri të lartë. Në pranga ka rënë Fation Bono, 25 vjeç, lindur dhe banues në Pogradec mbi të…