Kapet 19 vjeçari me 47 doza kokainë në makinë

47 doza kokaine iu gjetën një 19 vjeçari që udhëtonte drejt Kosovës. Klaudio Barxhani iu gjet edhe një krëhër me 7 fishekë në makinë. Sipas policisë, i riu nuk u kontrollua rastësisht. Informacionet për të ishin marrë në rrugë operative, thuhet në njoftimin për shtyp të policisë.

Tentoi të fuste drogë në burg, ndalohet një grua në Durrës

Policia e Durrësit ka ndaluar sot një grua e cila tentoi të fuste drogë në burg. Sipas të dhënave nga Drejtoria e Burgjeve, rreth orës 10:00 të ditës së sotme,  gjatë kontrollit rutinë të ushtruar nga forcat e sigurisë në Institucionin e Ekzekutimit te Vendimeve Penale Durrës, është bërë i mundur ndalimi i shtetases B.D.,…

Ja nga vinin 700 kilogramët e drogës, që u kap në Durrës

Ajet Sulaj rezulton të jetë personi, që bashkoi të gjithë personazhet e tjerë të përpunimit dhe shitjes së 700 kilogram kanabis, që u kapën në Durrës. Prokuroria e Krimeve të Rënda sqaroi se mbante nën përgjim të gjithë grupin e trafikantëve dhe përpunimit të drogës, deri në prangosjen e tyre. Arrestimet u kryen vetëm në…