Gjykata dënon me burg motrat Kajtazi që dogjën shtëpinë

Gjykata e Durrësit ka shpallur fajtore dy motrat Orialda dhe Klevisa Kajtazi, nën akuzat e “shkatërrimit të pronës përmes zjarrit” dhe “vjedhjes në bashkëpunim”. Gjyqtari Fejzo Hysi fillimisht ka pranuar dënimin e dy motrave me nga 8 muaj burg, por ka vendosur pezullimin e dënimit për shkak të moshës së tyre dhe verifikimit të disa…

“Lëreni të qetë familjen Kajtazi”

Nga Artan Fuga Prej dy javesh mediat jane marre me historine e dy vajzave te nje familjeje te thjeshte shqiptare, Kajtazi, qe kishin braktisur shtepine prindrore dhe ishin zhdukur pa lene gjurme. Bashke me kete arratisje u lidhen edhe nje zjarr ne shtepi, mungesa e parave si edhe nje histori helmimi ne gjelle qe duhet…