Berisha del kundër PD për arrestimin e Kserës

Sali Berisha me sa duket ka mbetur i pakënaqur nga reagimi i PD-së zyrtare lidhur me arrestimin e ish ministrit të tij Spiro Ksera. Ndërkohë që në emër të saj Arben Ristani mbajti një deklaratë të pazakontë duke theksuar për këtë rast se “Partia Demokratike mbështet dhe inkurajon çdo hetim dhe akt të drejtësisë në luftën…

Meta: Unë kryeministër, Berisha president

Mbledhja e pak ditëve më parë e kryesisë së LSI, e cila u zhvillua me dyer të mbyllura, ka qenë një furtunë e vërtetë kundër kryeministrit Edi Rama. Vetë kryetari Ilir Meta, një ditë pas kthimit nga Berlini, ka thënë hapur se ishte i gatshëm të dilte nga koalicioni me PS. Në mbledhje kanë folur…